Лого
Мова RU UA
Вхід Реєстрація
Головна Статті

Пристрій магнітного пускача

13.11.2018 3846 просмотров

Магнитный пускатель - это важнейший коммутационный аппарат из семейства электромагнитных контакторов, коммутирующий мощные токовые нагрузки. Иногда устройство так и называют контактором, хотя, по сути, оно им не является.

Пристрій магнітного пускача
Магнітний пускач - це найважливіший комутаційний апарат із сімейства електромагнітних контакторів, що комутує потужні струмові навантаження. Іноді пристрій так і називають контактором, хоча, по суті, він не є. Призначення магнітного пускача - автоматичне увімкнення/відключення електроланцюгів. Сфера застосування пристрою досить широка - пуски, зупинки, реверсування 3-хфазних електродвигунів, також вони добре працюють у схемах управління насосами, компресорами, кран-балками, кондиціонерами, стрічковими конвеєрами та ін. Інші сфери застосування, це - здійснення управління та контролю освітленням опаленням, а також комутація потужних навантажень. Давайте розглянемо, які мають магнітні пускачі призначення принцип дії.

Види магнітних пускачів

Звичайні магнітні пускачі випускаються у кількох варіантах пристрою:
Крім цього, існує поширений пристрій - магнітний пускач з тепловим реле для кращого захисту машин від струмового навантаження під час роботи в тривалому режимі.

Пристрій та принцип роботи магнітного пускача

Стандартний типовий пристрій магнітного контактора пускача є досить простим. Конструкція магнітного пускача практично завжди однакова і складається з сердечника, з розміщеною на ньому котушкою, що втягує, корпусу, якоря, індикаторів включення і блок контакти магнітного пускача.

Зазвичай принцип роботи контактора наступний:
  1. Коли на котушку подається напруга, електрострум притягує якір конектора до сердечника. Через війну замикаються силові контакти тощо. допоміжні блоки контактів, що подають таким чином сигнал у систему керування про роботу або вимкнення пристрою.
  2. Коли напруга знімається, контакти розмикаються внаслідок натягу пружини і повертаються в первинне положення.
Магнітний пускач пристрій та принцип дії досить прості. Якщо подивитися на пристрій контактора, то у верхній частині розташована рухома контактна система і рухлива частина електромагніту, з'єднана з нею групою силових контактів. Також зверху знаходиться дугогасна камера. Знизу знаходяться котушка, друга частина електромагніту та зворотна пружина.

Робота магнітного реверсивного пускача не відрізняється від не реверсивного. Для виконання реверсу тільки чергуються фази, що підключаються до конекторів (АВС - один пристрій, інший СВА пристрій). Ця умова є обов'язковою для здійснення реверсу двигуна.

Схема магнітного пускача з тепловим реле


Розглянемо принцип роботи схеми, він досить простий: коли замикається вимикач автомат QF, об'єднується схема живлення котушки пускача. PU запобіжник забезпечує захист від КЗ. Коли все нормально, P контакт реле замкнутий. Щоб запустити асинхронник, тиснете кнопку Пуск і відбувається замикання ланцюга. Струм починає текти через котушку, сердечник втягується та замикаються КМ силові контакти та БК блок контакт. Тут блок контакт присутній, щоб замкнути ланцюг управління після того, як кнопка повернеться в початкове положення. Щоб зупинити двигун, потрібно натиснути Стоп. Таке призначення принцип дії магнітного пускача та його пристрій.

Підключення магнітного пускача з реле пускачем

Магнітний пускач призначення конструкція характеризується наявністю:
  1. 3 пари контактів для подачі живлення на обладнання. Контакти магнітного пускача позначення відрізняється у різних виробників. Блок-контакт зазвичай маркується 13НО (друге позначення - 13NO), 14НО (14NO), де АЛЕ - це нормально відкритий.
  2. Схеми керування, що складається з котушки, кнопки та додаткових контактів.

Для складання буде потрібно 3-жильний кабель, який йтиме до кнопок. Якщо котушка на 220В, до неї підключаються червоні та чорні дроти. Якщо котушка 380В, використовується різноїменна фаза. Вільна четверта пара використовується як блокконтакт. 3 пари силових контактів підключаються з вільною парою. Усі провідники розташовуються зверху. Якщо є додаткові провідники, їх підводять збоку.

Силові контакти пристрою мають 3 фази. Щоб їх увімкнути під час натискання Пуска, потрібно зробити подачу на котушку, що дозволить ланцюгу замкнутися. Щоб розімкнути ланцюг потрібно відключити котушку. При здійсненні складання ланцюга керування до котушки безпосередньо підключається зелена фаза. До кнопки Пуск потрібно підвести провід, що йде з контакту котушки. Також з нього роблять перемичку, яка йде до замкнутого контакту біля червоної кнопки Стоп.

Підключення теплового реле до магнітного пускача


Призначення теплового реле – надійніший захист від навантаження електродвигуна. Звичайно, електродвигун захищається і автоматичним вимикачем, проте його теплового елемента, як правило, недостатньо. До того ж його неможливо налаштувати на номінальний струм двигуна. У теплового реле принцип роботи такий самий, як і в автоматичному вимикачі. Електрострум йде по елементах, що гріють, а коли його величина перевищує задану - відбувається відключення біметалічної пластинки, що і викликає перемикання контактиків. Таким чином, теплове реле не відключає нічого, проте дає сигнал для цього.

Теплове реле до конектора підключається без спеціальних проводів. Однак потрібно бути уважним до підбору виробника, зазвичай вироби різних виробників не підходять один до одного. Підключається між конектором і двигуном до виходу магнітного пускача. Інші додаткові контакти слід послідовно з'єднати з котушкою. Якщо дотримується схема підключення магнітного пускача з тепловим реле, то жодних проблем із роботою пристрою потім не виникає. Призначення та пристрій магнітного пускача з реле аналогічно універсальному.

Ми повністю розглянули магнітний пускач призначення пристрій принцип роботи та особливості підключення. Залишилося ще перевірити його працездатність. Для перевірки працездатності схеми навантаження до конектора не потрібно підключати. Включаємо вимикач, що подає на об'єкт напругу. Натискаємо на Пуск і він має ввімкнутися. При відсутності роботи пристрою перевіряємо чи замкнуті контакти червоної кнопки Стоп. Можна використовувати для діагностичних цілей однополюсний покажчик напруги. За його допомогою можна перевірити проходження фази через обидві кнопочки. Якщо при відпусканні Пуска конектор відпадає – це означає, що помилка в приєднанні блок-контактів, які повинні підключитися кнопці паралельно. Правильно приєднаний конектор повинен увімкненим фіксуватися в момент натискання на рухому частину магнітопроводу.

Популярні статті

Силовий кабель та дріт від 5мКольори проводів фази, нуль та землі
Для того, щоб щит був читабельним та простим в обслуговуванні, потрібно дотримуватись наступних правил.
18 Марта 2017 года
Силовий кабель та дріт від 5мПВС чи ШВВП?
Чим відрізняються такі схожі дроти і який вибрати?
28 Марта 2017 года
Силовий кабель та дріт від 5мРасшифровка кабеля ВВГ
Расшифровка кабеля ВВГ - что это такое и с какой целью проводиться? Как расшифровать эту загадочную аббревиатуру?
12 Ноября 2017 года
КонтакториСхема магнітного пускача
Магнітний пускач це пристрій, що складається з контактора та обв'язки, призначений для керування електродвигунами.
11 Декабря 2018 года
До списку статей

Тільки вигідні пропозиції

Ми дбаємо про своїх покупців, тому у нас завжди поповнюється асортимент, проходять різноманітні акції, є товари з дуже низькою ціною
Показати більше товарів зі знижкою