Лого
Мова RU UA
Вхід Реєстрація
Головна Статті

Типи стабілізаторів напруги: переваги та недоліки

30.11.2013 7243 просмотров

Типи стабілізаторів напруги: переваги та недоліки
На нашому українському ринку представлені стабілізатори 4 типів: релейні, сервопривідні (електромеханічні), симисторі, безтрансформаторні. Перші 3 побудовані за одним принципом. В якості основи використовується автотрансформатор, за допомогою якого відбувається корекція напруги. А ось в залежності від типу стабілізатора по-різному відбувається комутація між обмотками цього трансформатора. А тепер про всіх коротенько.

1. Релейні стабілізатори напруги. Комутація між обмотками відбувається за допомогою механічних реле. Це і є основним недоліком. Реле механічно розмикають та з'єднують ланцюг. Їхній ресурс безпосередньо залежить від підключеного навантаження: чим більше навантаження наближається до максимуму, тим менший їхній ресурс. Тому релейний стабілізатор варто вибирати з великим запасом. Після закінчення їхнього ресурсу, реле починаю залипати, що веде до неадекватної роботи стабілізатора.
Релейні стабілізатори досить швидкі: час реакції зміну напруги - 0,1 - 0,5 з будь-який перепад напруги. Клас точності – 6-10%. Можуть давати перешкоди через мережу. Виробляються як у Китаї, так і в Україні.

2. Сервопривідні стабілізатори напруги. Працюють за таким принципом: за оголеною обмоткою трансформатора їздить зсувний контакт, тому дані стабілізатори можуть більш точно підлаштуватися на потрібний виток трансформатора. Їхній ресурс ніяк не залежить від навантаження, але залежить від частоти коливань напруги в мережі. Тобто, ресурс стабілізатора залежить від ресурсу механізму переміщення даного контакту. Чимось нагадує ЛАТР із автоматикою. Клас точності 1-3%.
Час реакції сильно залежить від конструкції: у деяких моделей цей контакт одиночний, тому з крайнього положення в протилежне йому необхідно пройти більший шлях (360град. навколо своєї осі), отже витратити більше часу, а в деяких цей контакт подвійний, тобто він має повний оборот з крайньої точки в крайню - 180град, отже час менший і ресурс більший. У перших час реакції 20-30В/с, у других - 40-50В/с. Виробляються виключно у Китаї.

3. Симисторні стабілізатори напруги (тиристорні) . Найдовговічніші стабілізатори напруги, оскільки для комутації між обмотками використовуються напівпровідникові сімістори (тиристори). Їхній ресурс не залежить від навантаження і вони не видають жодних звуків. Реакція на зміну напруги – 20мс – швидше просто неможливо без порушення синусоїдальної форми вихідної напруги. Найдорожчі апарати, вартість яких залежить від класу точності (1-10%). Чим вище клас точності, тим ближча напруга на виході стабілізатора до ідеалу 220В, тим менше помітна ступінчаста робота стабілізаторів на освітленні. Деякі з них мають можливість коригування вихідної напруги у невеликому діапазоні.

4. Безтрансформаторні стабілізатори напруги.Доволі вузько представлені на ринку України. Мають високий клас точності (1-3%). Як правило, безшумні та малогабаритні. Час реакції - 50мс, причому регулювання напруги проводиться плавно. Деякі моделі досить непогано згладжують перешкоди із мережі. Деякі з них мають можливість коригування вихідної напруги у невеликому діапазоні. Виробляються в Україні та в Росії.

Жодна модель стабілізатора не призначена для встановлення просто неба. Усі апарати потребують сухого приміщення. Сервопривідні стабілізатори КАТЕГОРИЧНО не переносять негативних температур, решта більш-менш працюватиме при температурі до -10 без фатальних наслідків.

Популярні статті

Силовий кабель та дріт від 5мКольори проводів фази, нуль та землі
Для того, щоб щит був читабельним та простим в обслуговуванні, потрібно дотримуватись наступних правил.
18 Марта 2017 года
Силовий кабель та дріт від 5мПВС чи ШВВП?
Чим відрізняються такі схожі дроти і який вибрати?
28 Марта 2017 года
Силовий кабель та дріт від 5мРасшифровка кабеля ВВГ
Расшифровка кабеля ВВГ - что это такое и с какой целью проводиться? Как расшифровать эту загадочную аббревиатуру?
12 Ноября 2017 года
КонтакториСхема магнітного пускача
Магнітний пускач це пристрій, що складається з контактора та обв'язки, призначений для керування електродвигунами.
11 Декабря 2018 года
До списку статей

Тільки вигідні пропозиції

Ми дбаємо про своїх покупців, тому у нас завжди поповнюється асортимент, проходять різноманітні акції, є товари з дуже низькою ціною
Показати більше товарів зі знижкою